Dowódcy "59 Pułku Piechoty Wielkopolskiej"

1. Podporucznik 

Paweł
​ Cyms

Od 07.01.1919r. do 05.03.1919r.

 

 

4. Major

Ignacy

Mielżyński

Od 07.08.1919r.

do 08.09.1919r.

7. Kapitan

Konrad

Golniewicz

Od 21.09.1920r.

do 02.10.1920r.

10. Podpułkownik

Karol

Dziekanowski

Od 11.10.1921r.

do 05.09.1926r.

13. Pułkownik

Bolesław

Mirgałowski

Od 02.01.1931r.

do 30.09.1939r.

 

2. Podpułkownik

Wacław
Przeżdziecki

Od 06.03.1919r.

do 23.03.1919r.

 

 

5. Pułkownik

Władysław
​ Grabowski

Od 09.09.1919r.

do06.08.1920r.

8. Pułkownik

Maciej

Mielżyński

Od 03.10.1920r.

do 20.10.1920r.

11. Pułkownik

Romuald

Wolikowski

Od 06.09.1926r.

do 13.03.1930r.

3. Major

Stanisław
​Wrzaliński

Od 24.03.1919r.

do 06.08.1919r.

 

 

6. Kapitan

Marceli

Cerklewicz

Od 07.08.1920r.

do 20.09.1920r.

9. Pułkownik

Maksymilian

Hoborski

Od 21.10.1920r.

do 10.10.1921r.

12. Podpułkownik

Tadeusz

Zieleniewski

Od 14.03.1930r.

do 01.01.1931r.